با توجه به کاهش ۱۰۰ دلاری طلا

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

عصر بازار- قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار بیش از دو درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد بیش از سه هفته اخیر رسید، پس از آن که داده‌های قوی تر از حد انتظار مشاغل در ایالات‌متحده این نگرانی را ایجاد کرد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را افزایش دهد.

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶:۰۰

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به 1864 دلار و 30 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به 1865 دلار و 30 سنت رسید. طلا تا کنون در این هفته 2.5 درصد کاهش داشته است که بزرگ‌ترین افت هفتگی خود از اوایل اکتبر را به خود اختصاص داده است و قیمت‌ها در دو جلسه نزدیک به 100 دلار کاهش یافته است.

رشد اشتغال ایالات‌متحده در ژانویه به شدت شتاب گرفت و 517 هزار موقعیت شغلی اضافه شد که تقریباً دو برابر افزایش در دسامبر است. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: این داده‌ها به این استدلال کمک می‌کند که فدرال رزرو ممکن است در آینده اندکی تهاجمی‌تر باقی بماند.

دلار 1.1 درصد جهش کرد و به بالاترین سطح سه هفته اخیر رسید بازده اوراق 10 ساله خزانه‌داری نیز افزایش یافت. در اوایل این هفته، بانک مرکزی ایالات‌متحده پس از یک سال افزایش بیشتر، نرخ بهره را یک چهارم درصد افزایش داد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نسبت به تشدید بیشتر سیاست‌های پولی هشدار داد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌متحده بسیار حساس است زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 4.9 درصد کاهش به 22.33 دلار رسید، پلاتین با 4.7 درصد کاهش به 973 دلار و 17 سنت رسید، در حالی که پالادیوم با 1.6 درصد کاهش به 1628 دلار و 43 سنت رسید. هر سه این فلزات گرانبها در هفته کاهش یافتند.

برچسب ها

طلابازار جهانی
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا