با تمرکز معامله‌گران بر تصمیم فدرال رزرو

طلا محدود شد

عصر بازار- طلا امروز(چهارشنبه) در بازه قیمتی محدود معامله شد زیرا سرمایه‌گذاران از شرط بندی‌های بزرگ قبل از تصمیم سیاست‌گذاری فدرال رزرو ایالات متحده در اواخر روز خودداری کردند.

چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱:۰۰

طلا محدود شد

به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 6 و 53 دقیقه صبح به وقت شرقی با 2.3 درصد کاهش به 1925 دلار و 80 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا با 0.12 درصد کاهش به 1926 دلار و 80 سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: طلا در آستانه نشست فدرال رزرو باید بالای 1900 دلار باقی بماند و پیام فدرال می‌تواند مسیر احتمالی بعدی طلا را مشخص کند.

انتظار می‌رود بانک مرکزی ایالات‌متحده افزایش نرخ بهره را از 50 واحد در دسامبر به 25 واحد پایه کاهش دهد. نرخ بهره پایین‌تر برای شمش سودمند است و هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کاهش می‌دهد. انتظار می‌رود بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهند.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد کاهش به 23.61 دلار در هر اونس رسید، پلاتین 0.3 درصد کاهش یافت و به 1008 دلار و 62 سنت رسید و پالادیوم با 0.1 درصد کاهش به 1647 دلار و 17 سنت رسید.

نظرسنجی رویترز نشان داد تحلیلگران پیش‌بینی قیمت پالادیوم خود را کاهش داده و تخمین‌های قیمت پلاتین را افزایش داده‌اند.

برچسب ها

طلابازار جهانیقیمت طلا
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا