طلای جهانی در مسیر رسیدن به ششمین افزایش هفتگی

عصر بازار- قیمت طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار با افزایش ارزش دلار تثبیت شد اما این فلز برای ششمین افزایش هفتگی متوالی پیش از تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ هفته آینده تعیین شد.

شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰:۰۰

طلای جهانی در مسیر رسیدن به ششمین افزایش هفتگی

به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به 1927 دلار و 50 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به 1928 دلار و 50 سنت رسید. طلا به دنبال افزایش 0.2 درصدی در هفته بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: فدرال رزرو باید متقاعد شود و شاخص‌های آنها نشان می‌دهد که تورم در حال کاهش است، اما هنوز باید اندکی کار بیشتری انجام شود. مویا افزود: بازار همچنان برای طلا خوب بود زیرا رکود صعودی خواهد بود و شمش همچنان می‌تواند در محیطی با افزایش نرخ کوچک‌تر رشد کند.

داده‌های روز پنجشنبه نشان داد که اقتصاد آمریکا سریع‌تر از حد انتظار رشد کرد و باعث شد طلا بیش از یک درصد عقب‌نشینی کند. شاخص دلار 0.1 درصد بالاتر بود و باعث شد طلا با قیمت دلار برای دارندگان سایر ارزها جذابیت کمتری داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا  زمانی که نرخ‌های بهره پایین است سود می‌برد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد. طلای فوریه آخرین بار با 16.7 دلار کاهش به 1926 دلار رسید و نقره مارس 0.124 دلار افزایش یافت و به 24.07 دلار رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند پیش از تعطیلی بازار، بهای هر اونس نقره با 1.4 درصد کاهش به 23.5675 دلار رسید، پلاتین با 0.6 درصد کاهش به 1012 دلار و 25 سنت رسید، در حالی که پالادیوم با 3.3 درصد کاهش به 1622 دلار و 14 سنت رسید. افزایش عرضه و رکود تقاضا باعث کاهش قیمت پالادیوم شد.

برچسب ها

طلابازار جهانیقیمت طلا
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا