زندگی مردم آمریکا سخت شد

عصر بازار- تورم، هزینه‌های خانوار ایالات‌متحده را افزایش داده است

سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸:۰۰

زندگی مردم آمریکا سخت شد

به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از ایسنا ، با استناد به تحلیل شرکت مودیز از داده‌های تورم ماه اکتبر در آمریکا مشخص شد که افزایش تورم باعث افزایش هزینه‌های خانوارهای آمریکایی شده است. بر اساس این گزارش، خانوارها مجبورند ماهانه 433 دلار بیشتر از سال گذشته برای همان کالاها و خدمات پرداخت کنند.

قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه گذشته 7.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که کمتر از اوج 9.1 درصدی در ماه ژوئن بود و همچنان نزدیک به بالاترین میزان در 40 سال گذشته است.

از اکتبر سال گذشته، مواد غذایی که مردم در محل کار و مدرسه خریداری می‌کنند تقریباً دو برابر شده است. محصولاتی مانند تخم‌مرغ و کره بیش از یک سوم در حالی که شیر، نان و مرغ 15 درصد افزایش یافت. هزینه‌های حمل و نقل 28 درصد صعود کرد و قیمت بنزین 17.5 درصد افزایش یافت.

مودیز خاطرنشان کرد که دستمزدها نتوانسته‌اند با تورم هماهنگی داشته باشند و کارگران به سرعت قدرت خرید خود را از دست می‌دهند. در این گزارش آمده است که دستمزد ساعتی به‌طور متوسط ‌2.8 درصد کاهش یافته است.

برنارد یاروس، اقتصاددان مودیز گفت: «علیرغم تورم ضعیف‌تر از حد انتظار در ماه اکتبر، خانوارها همچنان فشار ناشی از افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده را احساس می‌کنند».

یاروس افزود که تأثیر تورم از گروهی به گروه دیگر متفاوت است و اشاره کرد که آمریکایی‌های جوان و روستایی همچنین افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی ندارند، بیشترین آسیب را دیده‌اند.

برخی از مشاوران مالی پیشنهاد می‌کنند که تغییر عادات خرج کردن ممکن است به کاهش هزینه‌های خانوار کمک کند.

برچسب ها

آمریکا
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا