تجارت روسیه و چین به ۲۰۰ میلیارد دلار می‌رسد

عصر بازار- سفیر پکن در مسکو طی اظهاراتی تأکید کرد که روابط اقتصادی روسیه و چین علیرغم شرایط دشوار بین المللی رشد ثابتی را نشان می‌دهد و پیش بینی کرد که تجارت دو کشور ممکن است در سال جاری میلادی به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳:۰۰

تجارت روسیه و چین به ۲۰۰ میلیارد دلار می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، سفیر پکن در مسکو طی اظهاراتی در روز جمعه تأکید کرد که روابط اقتصادی روسیه و چین علیرغم شرایط دشوار بین المللی رشد ثابتی را نشان می دهد و پیش بینی کرد که تجارت دو کشور ممکن است در سال جاری میلادی به 200 میلیارد دلار برسد.

ژانگ هانهویی در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی گفت: همکاری تجاری و اقتصادی روسیه و چین علیرغم آزمایش‌های مرتبط با همه‌گیری، کوچک شدن اقتصاد جهانی و شرایط دشوار بین‌المللی و منطقه‌ای، نتایج عالی و توسعه پایدار را نشان می‌دهد.

سفیر چین با استناد به داده های گمرک چین گفت: در هفت ماه اول سال (2022)، تجارت پکن و مسکو 29 درصد افزایش یافت و به 97.71 میلیارد دلار رسید.

در این مدت، صادرات چین به روسیه به 36.26 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده افزایش 5.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2021 است. واردات چین از روسیه نیز با جهش 48.8 درصدی به 61.44 میلیارد دلار رسید.

ژانگ با فهرست کردن برخی از اولویت‌های تجارت دوجانبه تأکید کرد که همکاری در زمینه‌های انرژی، انرژی هسته‌ای، هوا و فضا، زیرساخت‌های اساسی و همچنین فناوری دیجیتال، پزشکی، انرژی سبز، کشاورزی، و علوم و نوآوری برای دوکشور بسیار مهم است.

وی گفت: همه این‌ها یک سکوی قدرتمند برای رساندن همکاری تجاری و اقتصادی ما به سطح جدیدی است.

برچسب ها

چینروسیه
مطالب مرتبط بیشتر
برگشت به بالا