مدیران خودروعصر خودرو

آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت جهان می‌شود

عصر بازار- دولت آمریکا اعلام کرد تولید نفت این کشور با وجود محدودیتهای حمل در مناطق شیل، در سال آینده افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت جهان می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر, اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا به 11.8 میلیون بشکه در روز در سال 2019 می‌رسد که بالاتر از 11.76 میلیون بشکه در روز است که در گزارش دورنمای ژوئن برآورد شده بود.

  طبق پیش‌بینی مقامات اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت این کشور در سال 2019 به حدود 12 میلیون بشکه در روز بالغ می‌شود که در صورت محقق شدن، آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت جهان خواهد شد.

  به گفته منابع آگاه، تولید نفت خام آمریکا از فوریه بالای 10 میلیون بشکه در روز مانده است در حالی که عربستان سعودی – بزرگترین صادرکننده نفت اوپک – ماه گذشته به منظور کنترل رشد قیمتها، تولیدش را افزایش داد و حدود 10.5 میلیون بشکه در روز تولید کرد.

  نگرانی‌ها نسبت به محدودیت ظرفیت انتقال نفت در منطقه پرمیان که بزرگترین منطقه شیل آمریکا است و تاثیر آن بر تولید داخلی در نیمه دوم سال، ادامه دارد. اسکات شفیلد، رییس هیات مدیره شرکت "پایونیر نچرال ریسورسز"، به دلیل محدودیت ظرفیت حمل در این منطقه، تولید ممکن است آهسته شود. ما در سه تا چهار ماه آینده، دچار محدودیت ظرفیت می‌شویم.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی خود از تولید داخلی در سال جاری را تغییری نداد و در 10.79 میلیون بشکه در روز حفظ کرد. طبق پیش‌بینی این نهاد، تولید نفت جهانی در سال آینده 102.54 میلیون بشکه در روز خواهد بود در حالی که پیش‌تر این رقم 102.21 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی شده بود. برآورد اداره اطلاعات انرژی از رشد تقاضای جهانی در سال 2019 نیز کمتر شد.

  پورسعید خلیلی