عصر خودرو

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

بورس کالا سکوی توسعه کسب و کار در سال ۹۷

عصر بازار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همزمان با برگزاری دومین روز از نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در گفتگو با «کالاخبر» عنوان کرد: بورس کالا در سال حمایت از کالای ایرانی و با توجه به ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالاها می تواند به عنوان یک سکو برای توسعه کسب و کار و رونق تولید ایرانی باشد.

بورس کالا سکوی توسعه کسب و کار در سال ۹۷
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالا خبر ، حسن حسینی شاهرودی افزود: مروری بر اثرات بورس کالا بر بازار کالای کشور به وضوح نشان می دهد این بورس یک نهاد ملی است.

  به گفته این نماینده مجلس، ایجاد شفافیت، نظم بخشیدن به عرضه و معامله محصولات، حذف رانت های کلان از مبادله کالاها، فاصله گرفتن از قیمت گذاری دستوری و ایجاد رقابت و کوتاه شدن دست واسطه ها از جمله مزایای بورس کالا برای اقتصاد کشور بوده که در چند سال اخیر با طراحی ابزارهای مالی نوین نیز بورس کالا در مسیر بورس های توسعه یافته دنیا قدم برداشته است.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار داشت: نباید اعتمادسازی میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در بستر بورس کالا را دست کم گرفت. اینکه هر روز شمار زیادی عرضه کننده و خریدار در بورس کالا بدون وجود دغدغه از عدم تعهد طرفین و با قیمتی شفاف و رقابتی به معامله می پردازند، نوعی حمایت از کالای ایرانی به شمار می رود.

  به گفته شاهرودی، البته اینکه هیچ بازاری کامل نیست و حتما جای رشد و ارائه خدمات ویژه تر برای فعالان صنایع وجود دارد شکی نیست اما موضوع اینجاست که طی سال های گذشته بورس کالا از رشد قابل قبولی برخوردار بوده و در سال حمایت از کالای ایرانی نیز می تواند به ابزار مهم دولت در راستای تحقق برنامه ها مبدل شود.

  این نماینده مجلس ادامه داد: در بورس کالا تمامی گروه های تولید کننده می توانند مشارکت داشته باشند و برای آنها منعی وجود ندارد تا محصول خود را در این بازار عرضه کنند؛ مشروط بر این که کالای تولیدی آنها استانداردهای مناسب جهت پذیرش و عرضه در بورس را داشته باشد.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی باید از خود دولت آغاز شود، عنوان کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی، تمام شرکت های دولتی باید موظف شوند تولیدات خود را از طریق بورس کالا عرضه کنند که امیدواریم این امر در سال جدید محقق شود تا این شرکت ها مواد اولیه مصرفی را از طریق بورس تهیه کرده و تولیدات خود را نیز از طریق بورس عرضه کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو