عصر خودرو

افزایش تقاضای طلا در عید فطر سبب افزایش قیمت می شود

عصر بازار- رئیس اتحادیه طلا و جواهر: افزایش تقاضا در بازار داخلی به مناسبت عید فطر و همچنین افزایش قیمت دلار سبب افزایش قیمت طلا در بازارهای داخلی شده است.

افزایش تقاضای طلا در عید فطر سبب افزایش قیمت می شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از صدا وسیما  ،محمد کشتی آرای افزود: هفته پیش قیمت جهانی طلا با توجه به سیاستهای منطقه ای با 11 دلار کاهش همراه بود.
  وی گفت : در سه روز گذشته و بعد از گذشتن از مناسبت های ماه مبارک رمضان و از روز شنبه تقاضا برای طلا در بازارهای داخلی افزایش پیدا کرده و همچنین قیمت دلار نیز روند صعودی داشته که به همین دلیل با وجود کاهش 11 دلاری قیمت جهانی طلا قیمت طلا در بازارهای داخلی با صعود مواجه بوده است.
  وی ادامه داد : در دو روز بعد از ماه مبارک رمضان و عید فطر با افزایش تقاضا در بازار طلا روبرو خواهیم بود.
  کشتی آرای گفت : در این هفته برخلاف بازارهای جهانی و به خاطر افزایش قیمت دلار در بازارهای داخلی با افزایش قیمت طلا روبرو خواهیم بود.
  وی ادامه داد : در بازارهای جهانی و با وجود تعداد زیادی مسلمان در سطح جهان با توجه به اینکه به یکی از اعیاد مسلمانان یعنی عید فطر نزدیک می شویم انتظار می رفت قیمت جهانی طلا افزایش پیدا کند ولی این اتفاق نیفتاد.
  در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم یک میلیون و 177 هزار تومان ، طرح جدید یک میلیون و 221 هزار تومان ، نیم سکه 640 هزار تومان ، ربع سکه 371 هزار تومان ، سکه یک گرمی 250 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 114 هزار و 500 تومان است.
  برخی واحدهای صنفی طلا در سال جدید تعطیل شده است
  رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت : علاوه بر رکود موجود در صنوف مختلف ، مالیات بر ارزش افزوده طلا هم باعث شده است در سال جدید تعداد زیادی از واحدهای صنفی طلا تعطیل شوند.
  محمد کشتی آرای در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، افزود : در جامعه علاوه بر رکود ، گردش پول هم کاهش پیدا کرده و چون صنف طلا و جواهر با رفاه نسبی مردم همراه است ، اگر در سطح جامعه رونق وجود داشته باشد در این صنف هم موثر خواهد بود.
  وی ادامه داد : مالیات بر ارزش افزوده طلا هم به این رکود دامن می زند.
  کشتی آرای با اظهار امیدواری نسبت به بهبود وضعیت موجود گفت : طبیعتا هر واحد صنفی که دخل و خرجش؛ تراز نباشد تعطیل می شود و درسال 96 تعدادی از واحدهای صنفی طلا در حال تعطیلی هستند و این مشکلات اقتصادی گریبان گیر بسیاری از صنوف شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو